Yeni

Fortinet FortiGate-100E 3 yıl Güncelleme

28.402,60TL
Yeni

Fortinet FortiGate-30E -12 Ay -Cihaz

2.739,96TL
Yeni

Fortinet FortiGate-30E 1 yıl Güncelleme

2.044,94TL
Yeni

Fortinet FortiGate-30E 3 yıl Güncelleme

6.264,62TL
Yeni

Fortinet FortiGate-60E -12 Ay -Cihaz FG-60E-BDL

4.201,98TL
Yeni

Fortinet FortiGate-60E 1 yıl Güncelleme

2.997,20TL
Yeni

Fortinet FortiGate-60E 3 yıl Güncelleme

8.269,44TL
Yeni

Fortinet FortiGate-80E 1 yıl Güncelleme

4.717,64TL
Yeni

Fortinet FortiGate-80E 3 yıl Güncelleme

14.117,52TL
Yeni

UBNT UniFi Security Gateway Pro.4-port (USG-PRO-4)

2.330,50TL
Yeni

Zyxel ATP 200 Firewall Bundle(1 Yıl Lisans Dahil)

8.255,28TL
Yeni

Zyxel USG 110 Firewall Bundle(1 Yıl Lisans Dahil)

6.222,14TL
Yeni

ZYXEL USG 40/40W 1 YIL LİSANS PAKETI

1.338,12TL
Yeni

ZYXEL USG 60/60W 1 YIL LİSANS PAKETI

1.837,26TL
Yeni

Fortinet FortiGate-100E -12 Ay -Cihaz FG-100E-BDL

12.572,90TL
Yeni

UBNT UniFi Security Gateway (USG)

940,46TL
Yeni

Zyxel USG 60 Firewall Bundle(1 Yıl Lisans Dahil)

3.465,66TL
Yeni

Fortinet FortiGate-80E -Cihaz + 12 Ay

6.498,26TL
Yeni

Zyxel USG 40 Firewall Bundle(1 Yıl Lisans Dahil)

2.380,06TL
Gösterilen: 1 ile 19 arası, toplam: 19 (1 Sayfa)

FORTİNET FORTİGATE FİREWALL

Fortinet yapı şirketi, ABD’de 2000 senesinde kurulmuştur. Şirketin yapmış olduğu iş ise; ağ güvenlik sistemlerini geliştirip, büyütmek ve aynı zamanda da, bu sistemlerin üretimini sağlamaktır. Bu yapı şirketinin Türkiye temsilcilikleri de bulunuyor. Fortigate, oldukça etkili ve işlevsel özellikleri nedeniyle oldukça beğenilmekte ve bu sayede de rakiplerine ciddi bir fark atmaktadır. Fortigatenin mimari yapısında, ASIC mimarisi kullanılmıştır. Ayrıca bu mimari ile birlikte hızı 182Gbit hıza kadar çıkmıştır ve bu açıdan da oldukça etkileyici olmuştur. Fortigatenin, UTM özellikleri de oldukça gelişmiştir. Fortigate kullanıcılarına; Antivirüs, URL Filtering, Prevention System yani IPS hizmetini oldukça kaliteli ve etkili bir şekilde sunuyor. Fortigate aynı zamanda ücretsiz olarak da bazı hizmetlerini sunmaktadır. Bu hizmetler ise; IPSec VPN ve aynı zamanda, SSLVPN hizmetleridir.

Fortigate Ağ Güvenlik Ürünleri

Fortigate tarafından sunulan bazı ağ güvenlik ürünleri vardır. Bu ürünler, oldukça etkili hizmetler sunmakta ve kullanıcılarının ihtiyaçlarını oldukça iyi karşılamaktadır. Fortigate tarafından sunulan Bütünleşik olarak adlandırılan ağ güvenlik ürünleri ise şöyledir:

Antispam için sunulan ürünler

Firewall hizmeti

VPN Gateway

Trafik biçimlendirme hizmet ürünleri yani Traffic Shaping ürünleri

Ağ geçidi sağlanırken virüs kontrolü hizmeti yani Gateway Antivirüs hizmet ürünü

İçerik filtreleme hizmeti yani Content Filtering ürünleri

Yapılan saldırıları tespit etme ve durdurma hizmeti yani IPS – İntrusion Detection Prevention ürünleri sunulmaktadır. Bu fonksiyonlar, aynı cihaz üzerinden sağlanabilmektedir. Tüm kapasite olarak adlandırılan ürünlerinde, sınırsız olan kullanıcı ağ güvenlik sistemleri olarak sunulmaktadır.

Ürünlerin Özellikleri

Fortigate tarafından sunulan bu ürünlerde, bir ortak özelik daha bulunmaktadır. Bu ortak özelliği ise; bazı işlemleri, firma tarafından özel olarak tasarlanmış olan ASIC – Application Specific İntegrated Circuit ile gerçekleştirdiğinde, oldukça hızlı bir şekilde yapılmasıdır. Yapılan bazı işlemler, bu yapı üzerinden oldukça hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bu bazı işlemler ise; içeriklerin filtrelenmesi, Antivirüs çalışması, IDP gibi yapılarda kullanılan Pattern- MMatching yani kalıp eşleşme programı ile çalışan uygulamalar ve son olarak da, Antispam işlemleridir. Bu işlemler, belirtmiş olduğumuz gibi ASIC – Application Specific İntegrated Circuit üzerinden yapıldığında oldukça hızlı çalışmaktadır. Bu da sunulan ürünlerin ortak özelliklerinden biridir.

Sunulan Fortigate Ürünleri İse Şöyledir:

SLL VPN

Antivirüs

Firewall

Antispam

VPN- IPSec

IDS- IPS

Bu ürünler, bir cihaz için 5 farklı ICSA sertifika sistemine sahiptir. Bu ürünler, aynı zamanda da, Amerika, Kanada ve bu ülkelerin yanı sıra Avrupa Hükümetleri tarafından istenilen Common Criteria firewall sertifika sistemlerine ve kriptografi uyumluluklarına da sahiptir. Fortigate ürünleri ve sistemlerinin özellikleri oldukça fazladır. Aynı zamanda da oldukça etkilidir. Buna bağlı olarak; bir başka özelliği ise; bahsetmiş olduğumuz bütün fonksiyonların farklı ölçek tiplerinde sunulmasıdır. Bu ölçek tipleri ise; küçük olarak adlandırılan ofis ölçeğinden yani, Fortigate- 50B’den; Telco Operatör ölçeği derecesine kadardır. Bu oldukça geniş bir ölçek yelpazesi demektir.

Neden Fortinet Seçilmelidir?

Fortinet, neden tercih edilmelidir? Hemen buna cevap verelim, çünkü internet servis sağlayıcıları için oldukça etkilidir. Yani bu sağlayıcıların karşılaşabileceği en kritik, riskli durumların tümüne ihtiyaç bakımından cevap verecek bir network ağına sahiptir. Oldukça etkili, network için güvenlik çözümleri sunmaktadır. fortinet tarafından oluşturmuş olduğu iletişim ağı oldukça emniyetli ve temiz bir ağdır. Rakiplerinden oldukça ileri ve başarılı bir yere sahiptir. Güvenlik sistemleri, belgeler ile kanıtlanmış bir yapıdır. Fortinet, güvenlik uygulamalarını ve aynı zamanda, hizmetlerini oldukça yenilikçi bir platform ağı ile sunuyor.

Fortinet Tarafından Sağlanan Avantajlar

Fortineti tercih ettiğinizde size sağlayacağı birçok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajlara bakıldığında, rakip firmalarda aynı avantajları yakalamak çok zordur. Fortinet tarafından sunulan avantajlar ise şöyledir:

Modern olan güvenlik teknolojileri için oldukça üst sınırlarda çözümler sunarak, ihtiyaçlarınızı giderir.

Performans gücü oldukça yüksektir. Bu sayede de, bir performans sorunu yaşamadan güvenlik sağlar. Performansının oldukça yüksek olması; FortiASIC donanım kullanmasıdır.

Fortinette, kullanıcı başına lisanslama işlemi yoktur. Lisanslama işlemi kutu başına yapılır ve bu sayede de maliyet açısından oldukça uygun bir seçenek olur.

Müşterilerine sağlamış olduğu hizmet oldukça kalitelidir.

Fortinet birçok güvenlik çözümü sunmaktadır. Bu güvenlik çözümleri ile ihtiyacınız olan ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz.